بوی بد عرق و راه درمان آن

تعریق بدن امری طبیعی می باشد. میزان تعریق در افراد با توجه به ویژگی های جسمانی آن ها متفاوت می باشد. بسیاری از افراد بیش از حد لازم و طبیعی خود تعریق می کنند و  به روش هایی برای رفع بوی بد عرق نیاز دارند.‌ تعریق همراه با بوی بد موجب ایجاد مشکلات گوناگون در بهداشت و سلامت فرد را دارد.

روش های متعددی برای از بین بردن بوی بد عرق وجود دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم. تعریق در تمامی نقاط بدن انفاق می افتد که یکی از حساس ترین آن ها زیر بغل می باشد که همراه با به وجود آوردن بوی بد و آزار دهنده می باشد. بسیاری از افراد از روش های سنتی و طبی بهره مند می شوند و بسیاری از افراد برای کاهش بوی بد عرق از روش های پیشرفته ای همچون لیزر موهای زائد زیر بغل استفاده می کنند.

علل بوی بد عرق

تعریق با بوی بد به دلایل مختلفی رخ می دهد که قابل رفع و درمان می باشد :

علت و دلایل بوی بد عرق

  • بسیاری ازافراد در سنین بلوغ با بوی بد تعریق خود مواجه می شوند که امری بسیار طبیعی می باشد و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و همچنین قابل رفع و درمان می باشد.
  • تعریق در افرادی که وزن نسبتاً بالایی دارند با بوی بد و آزار دهنده ای همراه است و بوی تعریق آن ها بسیار تند می باشد.
  • تعریق در افرادی که همواره غذای تندی می خورند نیز همراه بو است.
  • افرادی که دارای بیماری های خاصی از حمله دیابت و … هستند نیز دارای تعریق با بوی بد می باشند.

درمان بوی بد عرق

همان طور که گفته شد ، تمامی نقاط بدن تعریق می کنند اما این تعریق در تمامی این نقاط دارای بوی بد و آزار دهنده نمی باشد. تنها نقاطی از بدن که مستعد تعریق با بوی بد می باشند، کشاله ران ها و زیر بغل می باشد که علت آن مربوط به خم شدن و بسته ماندن ان بخش از بدن است. تعریق در تمامی افراد همراه با بوی بد نیست و این مشکل بوی بد تعریق می تواند دارای لازمه های درمانی به همراه داشته باشد. برای رفع بوی بد عرق در ابتدا باید دلیل و علت پزشکی آن پیدا شود و سپس برای درمان و رفع آن به روش های مناسب و گوناگون اقدام شود.

همان طور که گفته شد تعریق به تنهایی هیچ بویی ندارد و هنگامی که در حضور باکتری ها قرار می گیرد و به اسید تبدیل می شود بوی بدی پیدا می کند. برای رفع بوی بد تعریق راهکار های متفاوتی وجود دارد :

روش های رفع بوی بد عرق

  • استفاده از خوشبو کننده های بدن

تنوع و گستردگی این محصولات بسیار بالاست و دارای ماندگاری های متفاوتی می باشند که تا حدودی از ایجاد تعریق و بوی آن جلوگیری می کنند.

  • اصلاح زیر بغل

اصلاح نواحی از بدن که مستعد تعریق می باشند در جلوگیری از ایجاد تعریق و بوی بدن آن بسیار موثر هستند. وجود موهای زائد در این نواحی موجب افزایش تعریق و همچنین افزایش بوی بد حاصل از آن می شود.‌ لیزر موهای زائد  از بهترین روش های شیو‌ می باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. انجام لیزر در کلینیکی تخصصی در نتیجه ی آن نقش بسیار مهمی دارد.

  • پاکیزه نگه داشتن نواحی مستعد

زیر بغل ، ناحیه تناسلی و .‌.. نیاز به تمیزی و پاکیزه سازی منظمی دارند. محصولات بهداشتی از قبیل صابون ، پماد و … در جلوگیری از تعریق و بوی بد این نواحی بسیار تأثیر گذار می باشد.

  • استفاده از لباس با پارچه های طبیعی

پارچه های طبیعی اجازه تنفس و راحتی را به پوست می دهند و بسیار کاربردی می باشند. در صورت تعریق طبیعی بدن از تکثیر باکتری و تبدیل تعریق به اسید و ایجاد بوی بدن آن جلوگیری می کنند.

  • بوتاکس

در حال حاضر تزریق بوتاکس از جمله روش های مفید و موثر برای جلوگیری از تعریق بیش از حد زیر بغل می باشد که بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفته است.

درمان طبیعی بوی بد عرق

بعد از شناسایی علت بوی بد عرق می توان آن را به صورت کاملا طبیعی درمان کرد. خوشبختانه محصولات گیاهی بسیاری در بازار موجود می باشد که رفع کننده بوی بد عرق برای نقاط خاصی از قبل زیر بغل و … استفاده می گردد. بسیاری از افراد در این زمان به طب سنتی روی آورده و از روش های این چنینی بهره مند می‌شوند.

همان طور که گفته شد تعریق امری طبیعی برای بدن می باشد و وقتی در محیطی گرم قرار می گیرید و افزایش دمای بدن رخ می دهد به طوری طبیعی دچار تعریق می شوید و این از سلامت بدن شما خبر می دهد. تعریق هم برای خانم ها و هم برای آقایان امری طبیعی می باشد که همراه با بوی بد به وجود می آید. زمانی که تعریق می کنید امکان رشد باکتری بسیار بیشتر می شود و این امکان در زیر بغل و کشاله ران ها بیشتر می باشد.

رفع بوی بد عرق با طب سنتی

همان طور که در قسمت های بالا گفته شد در ابتدا باید علت تعریق و بوی بد آن توسط پزشک مشخص گردد و سپس برای درمان آن اقدام شود. بسیاری از محصولات خوشبو کننده دارای خاصیت سرطان زایی می باشد و استفاده مداوم از آن ها خطرات بسیار جدی را در پیش خواهد داشت. برای جلوگیری از هرگونه آسیب های احتمالی می توانید  با پزشکان طب سنتی مشورت کنید و طبق تجویز های او نسبت به رفع بوی بد عرق خود اقدام نمایید.

روش های طب سنتی در رفع بوی بد عرق می توانند موثر‌می باشند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که نمی توانند جای روش های علمی نوین را بگیرند و ماندگاری پایین تری نسبت به آن ها دارند و در صورت کلی روش های علمی پیشنهاد می گردد.

ببوتی لند یکی از بهترین مراکز زبیایی و بهداشتی بوده که آماده ارائه انواع خدمات زیبایی توسط متخصص ترین و مجرب ترین افراد می باشد. بدون شک کلینیک زیبایی بیوتی لند یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای انجام انواع خدمات زیبایی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *