لیزر موهای زائد

یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد که این روزها طرفداران زیادی بین خانم‌ها و آقایان پیدا کرده و تقاضا برای آن به میزان قابل توجهی بالا رفته است، لیزر موهای زائد میباشد. این روش شما را از دست اپیلاسیون، تیغ، موبر، وکس و … رها کرده و از بروز حساسیت‌های پوستی نیز جلوگیری میکند.

 لیزر به عنوان یک پرتوی نور که ویژگی‌های فیزیکی خاصی دارد، در از بین بردن موهای زائد بدن و صورت مورد استفاده قرار میگیرد. لیزرها در علوم پزشکی بسیار کاربرد داشته و از آن‌ها برای بهینه سازی کارهای مختلف بهره میگیرند. همچنین این روش کمترین آسیب را به بدن وارد کرده و تاثیری دائمی در از بین بردن موهای بدن و صورت دارد.

لیست قیمت موهای زائد بدن 1402

خدمات

لیزر موهای زائد ویژه بانوان

لیزر موهای زائد ویژه آقایان

صورت

45000 خط ریش 50000

پشت لب

15000 گونه 50000

گردن

15000 جلوی گردن

60000

کل دست

30000 پشت‌گردن

60000

ساعد دست 150000 زیر بغل

99000

بازو

80000 کل پشت 200000
زیر بغل 60000 سرشانه

99000

کل پا

270000 سینه و شکم 350000

ران پا

140000 دست

290000

بیکینی 99000 پا

490000

گودی کمر

70000

روی باسن

90000

خط ناف

30000

کل بدن

490000

کاربردی 350000

لیزر موهای زائد چگونه کار میکند

نور لیزر به گونه‌ای طراحی شده که سطوحی که دارای رنگ تیره میباشند را با انرژی خود میسوزاند. به دلیل حرارتی که دارد موی تیره‌ی زائد را سوزانده و به فلیکول آن آسیب میزند. به همین دلیل موهای بدن به مرور زمان نازک شده و بعد از مدتی به صورت کامل از بین میروند. ساختار موی بدن انسان به صورتی است که گاهی در حال رشد و فعالیت میباشد، و پس از مدت زمانی بدون فعالیت و بی اثر باقی میماند.

لیزرموهای زائد چگونه کار میکند

 در صورتی که از این روش برای از بین بردن موهای زائد  خود بهره بردید ولی نتیجه‌ای مشاهده نکردید، باید فرض را بر این بگذارید که فلیکول‌های مو در این زمان در حال استراحت میباشند. با توجه به این موضوع، لیزر موهای زائد باید در چندین جلسه صورت بگیرند، تا فولیکول‌های مو سوخته شوند و به آرامی پس از صرف زمانی از بین بروند.

 

کاربرد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای هر نقطه‌ای از بدن قابل انجام میباشد. اما استفاده از این روش در برخی از قسمت‌های بدن بیشتر میباشد. برای مثال در خانم‌ها لیزر موهای بیکینی و صورت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. آقایان نیز در نقاط زیر بغل، خط ریش، کمر و پشت گردن مراجعات بیشتری دارند. لیزر موهای زائد بسیار سریع میباشد و قابلیت از بین بردن موها را در زمانی معادل با یک ساعت دارد. لیزر بین 4 تا 6 جلسه بوده که در فواصل حدودا 6 تا 8 هفته‌ای انجام میشود.

کاربرد لیزر موهای زائد

 

انواع لیزر موهای زائد

عوامل مختلفی نظیر رنگ مو، نوع پوست و ضخامت مو در استفاده از دستگاه‌های گوناگون برای لیزر موهای زائد موثر میباشند که بسته به آن‌ها با نظر پزشک متخصص فرد میتواند در یک زمان بندی مشخص از لیزر استفاده کند:

 • لیزر تور پالسی بالا
 • لیزر ND:YAG
 • لیزر موهای زائد با لیزر دایود
 • لیزر موهای زائد با لیزر روبی
 • استفاده از دستگاه الکساندرایت

انواع لیزر موهای زائد

چه افرادی نباید از لیزر استفاده کنند

تعدادی از افراد نباید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند، چرا که به دلیل وضعیت جسمانی که دارند ممکن است نتیجه عکس مشاهده کنند. از عواملی که فرد باید با توجه به آن از استفاده‌ی لیزر موهای زائد خود داری کند، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن اختلالات هورمونی
 • استفاده کردن از داروهای خاص
 • افرادی که به تازگی اقدام به تزریق ژل کرده اند بهتر است برای مراقب بیشتر اقدام به لیزر موهای زائد بدن نکنند.
 • برنزه بودن، داشتن تتو یا کک و مک
 • استفاده از داروهای حاوی طلا
 • افراد باردار، بیماری خاص، سابقه داشتن بیماری مانند لوپوس
 • سابقه وجود عفونت و داشتن گوشت اضافه در بدن
 • سابقه تبخال زدن به صورت مکرر

نکات حائر اهمیت در مورد لیزر موهای زائد

در مورد استفاده از لیزر باید نکاتی را در حین و پس از استفاده از این روش بدانید و آن‌ها را به دقت انجام دهید تا بازدهی لیزر موهای زائد افزایش پیدا کند. برخی از نکته‌های مهم در این زمینه عبارتند از:

 • پیش از اقدام به لیزر کردن ناحیه مورد نظر را با استفاده از تیغ بتراشید.
 • پس از لیزر به دلیل داشتن درد باید از ژلی که خاصیت رسانا دارد استفاده کنید تا میزان درد کم شود.
 • حتما توجه کنید که در هنگام لیزر باید از عینک حافظت کننده استفاده کنید.
 • اگر در حین لیزر درد غیر قابل تحملی دارید حتما آن را بیان کنید تا تنظیمات لیزر موهای زائد با توجه به سیستم بدنی شما صورت گیرد.
 • حداقل تا سه روز پس از دریافت خدمات لیزر از رفتن به مکان‌های همچون استخر و یا سونا خودداری کنید.
 • سعی کنید تا یک هفته پس از دریافت خدمات لیزر موهای دست از قرار گرفتن در زیر نور خورشید دوری کنید.
 • از عوامل شایع پس از لیزر میتوان به مواردی چون ورم و التهاب پوست، قرمزی و احساس سوزش اشاره کرد که خیلی جدی نیستند و به مرور زمان به حالت اولیه برمیگردند. در صورتی که این مشکلات به صورت جدی و با شدت بیشتری بروز داد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

اقدامات لازم قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

 • شیو کردن نقاطی که میخواهید از لیزر برای آن استفاده کنید، این موضوع از سوزش و بروز درد در آن ناحیه جلوگیری میکند.
 • از آرایش کردن در روز لیزر دوری کنید و محل مورد نظر را تمیز کنید.
 • 4 تا 6 هفته قبل از شروع لیزر از اپلاسیون و وکس کردن اجتناب کنید. زیرا این روش‌ها فولیکول‌های مو را کنده و دیگر چیزی برای لیزر کردن باقی نمیگذارند.
 • از برنزه کردن و آفتاب گرفتن پیش از اقدام به لیزر به شدت خود داری کنید.
 • همچنین از مصرف آنتی بیوتیک‌ها و الکل قبل از لیزر دوری کنید.

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد

بدون ایجاد عارضه میباشد و به دلیل دستگاه‌های خنک کننده پیشرفته موجب درد گرفتن و سوزش نمیگردد. اثر بخشی سریع از مهم ترین مزایای استفاده از لیزر موهای زائد میباشد. نیاز به بستری شدن ندارد و به سرعت فعالیت خود را انجام میدهد. به صورت دائمی موهای زائد بدن را از بین میبرد. مناطق وسیعی را در زمان کوتاه تحت پوشش خود قرار میدهد.

 قابل تنظیم بوده به همین دلیل برای قسمت‌های حساس بدن میزان انرژی را کاهش میدهد. ایجاد زخم یا تغییر رنگدانه بسیار کم بوده و در فاصله کوتاه نتایج آن قابل مشاهده میباشد. دقت بالایی داشته به همین سبب فولیکول مو را به راحتی هدایت و تخریب میکند. هزینه آن نسبت به دیگر موارد بیشتر بوده اما در طولانی مدت مقرون به صرفه خواهد بود. از بروز موهای زیر پوستی جلوگیری میکند.

عوارض لیزر موهای زائد

بسیاری از مراجعین از عوارض لیزر ترسیده و اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند. باید به این موضوع توجه کرد که لیزر در صورتی باعث بروز مشکلات میشود که به دست افراد غیر متخصص و یا در کلینیک‌هایی مورد استفاده قرار گیرد که از دستگاه‌ها و لوازم بی کیفیت استفاده میکنند. از شایعاتی که در مورد لیزر گفته میشود میتوان به مواردی چون سرطان زا بودن، نازایی، آسیب بده پرده بکارت، وارد کردن صدمات جدی به چشم و ایجاد رگ‌های واریسی اشاره کرد. مجددا تاکید میشود که تمامی این موارد شایعه و دروغین میباشند و دستگاه‌های لیزر همچین مشکلاتی را برای افراد به وجود نمی‌آورند.

عوارض لیزر موهای زائد

 اما بر اثر اشتباه اپراتور آسیب‌هایی نظیر سوختگی یا تاول زدن و لکه‌های پوستی ایجاد میشوند. مسئولین و اپراتورهای بیوتی لند به دلیل تجربه و مهارتی که در این زمینه دارند احتمال بروز مشکلات را به حداقل رسانده و سلامت جسم شما را تضمین میکنند. همچنین به سبب استفاده از دستگاه‌های با کیفیت و پیشرفته امکان بروز خطرات لیزر کردن کاهش پیدا میکند.

تاثیر لیزر موهای زائد

تنها راهی که میتواند منجر به حذف موهای زائد شود استفاده از لیزر موهای زائد میباشد. اگر لیزر به دست افراد متخصص و با دستگاه‌های با کیفیت انجام شود تاثیرات مثبتی خواهد داشت. نکته قابل توجهی که باید بدانید این است که امکان حذف 100 درصدی موهای زائد در صورت و بدن وجود ندارد و حدود 10 تا 40 درصد آن‌ها ممکن است پس از لیزر روی بدن باقی بمانند. در نتیجه میتوان گفت تقریبا 60 تا 90 درصد مو به صورت کامل حذف میشود. این موضوع مربوط به فولیکول موها میشود.

چرخه فولیکول به سه فاز تقسیم میشود. فاز رشد که حدود 80 تا 90 درصد موهای زائد در این فاز قرار میگیرند. فولیکولی که در این فاز قرار دارد در حال ساختن مویی میباشد که  رشد میکند. فاز موقت، در این فاز ارتباط بین پیاز مو و فولیکول قطع میشود. فاز استراحت، 10 تا 20 درصد موهای زائد در این فاز قرار میگیرند. این فلیکول مویی نمیسازد چون در حال استراحت میباشد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد 

به صورت جامع میتوان گفت موهای صورت که رشد سریع تری دارند در طول هر 4 هفته نیاز به استفاده از لیزر دارند تا به صورت کامل درمان پیدا کنند. لیزر موهای پا که رشد آن به میزان آرام تری است میتواند در هر 12 هفته یکبار انجام شود. با نظر گرفتن این موارد 8 هفته فاصله برای استفاده از لیزر موهای زائد میتواند مفید واقع شود. همچنین در نظر داشته باشید برای استفاده از لیزر موهای زائد باید به صورت منظم عمل کنید تا نتیجه مثبتی در این زمینه مشاهده کنید.

مشخصات دستگاه‌های لیزر بیوتی لند

بیوتی لند دارای انواع دستگاه‌های لیزر میباشد که مناسب با تمامی رنگ پوست و نوع مو میباشد. از بهترین تکنولوژی‌ها استفاده میکند تا میزان درد را کاهش داده و از بروز مشکلات مختلف جلوگیری میکند. مرکز زیبایی بیوتی لند از دو دستگاه فوق پیشرفته الکسانداریت کندلا و دستگاه الکسانداریت دکا استفاده میکند. دارای محیطی امن و بهداشتی بوده و خدمات پشتیبانی به صورت آنلاین دارد. شما میتوانید پیش از دریافت خدمات لیزر موهای زائد از مشاوره رایگان بیوتی لند استفاده کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *