بهترین روش از بین بردن خط خنده

خط خنده چیست؟

با افزایش سن و به مرور زمان خطوطی به اسم خط خنده روی صورت نمایان می شوند که بسیار طبیعی می باشند. خط خنده در اطراف لب ها دهان دیده می شود و به این اسم شناخته شده است و با افزایش سن و به هنگام لبخند زدن ظاهر می شوند. نمایان شدن خط خنده موجب افزایش سن چهره و کاهش اعتماد به نفس می شود. با رعایت اصول و اقدامات مناسب همچون تزریق بوتاکس لب از ایجاد این خطوط و عمیق تر شدن آن ها جلوگیری کنید. کسب مشاوره و آگاهی در کسب نتیجه ای مطلوب بسیار موثر می باشد.

دلایل ایجاد خط خنده

خطوط خنده با دلایل مختلفی به وجود می آیند و موجب پیری چهره می شوند و کاهش اعتماد به نفس و زیبایی ظاهر را به دنبال دارند:

 • کاهش کلاژن سازی پوست موجب از دست رفتن قابلیت انعطاف پذیری پوست می شود و منجر به ایجاد خطوط خنده می گردد.
 • کم آبی و یا بی آبی پوست موجب خشک سازی آن می گردد و در نتیجه باعث ایجاد خطوط ریز اطراف لب می گردد.
 • بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی دارای چین و چروک های پوستی می باشند و به مرور زمان افزایش پیدا می کنند.
 • استعمال دخانیات ، سیگار و … موجب پیری و چروک های پوست می گردد و موجب ایجاد خطوط خنده در اطراف لب ها می شوند.
 • قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب و عدم استفاده از ضد آفتاب و … موجب آسیب دیدن پوست و ایجاد چین و چروک می گردد و از دلایل اصلی ایجاد خطوط خنده می باشد.

جلوگیری از ایجاد خط خنده 

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در اطراف لب و خط خنده راه های بسیار زیادی وجود دارد:

جلوگیری از ایجاد خط خنده

 • انجام درست و اصولی روتین پوستی مانند استفاده منظم از ضد آفتاب و … از ایجاد خطوط جدید خنده جلوگیری می کند.
 • نوشیدن آب به میزان کافی در سلامت پوست صورت بسیار موثر است، همان طور که گفته شد خشکی پوست موجب ایجاد چروک و ترک های پوستی می شود و پیری پوست را به همراه دارد.
 • عدم استفاده بیش از حد از قهوه ، الکل و … در جلوگیری از ایجاد این چروک ها بسیار موثر است. ( تمامی این موارد به علت ایجاد مشکل در رفع ادرار ، موجب بروز آسیب های پوستی می شوند.)
 • استفاده از مرطوب کننده و … برای جلوگیری از خشکی پوست بسیار مهم و حیاتی می باشد.
 • تغذیه سالم ، ورزش و … موجب حفظ سلامت پوست و جلوگیری از آسیب های پوستی می گردد.
 • عدم استعمال سیگار و … در جوانی و سلامت پوست بسیار تأثیر گذار می باشد.

رفع خط خنده

برای کسب جوانی و انتخاب بهترین راه حل ، استفاده از خدمات مشاوره توسط پزشکان متخصص امری ضروری و بسیار مهم می باشد. دریافت اطلاعات و آگاهی کافی موجب می شود تا بهترین گزینه را انتخاب کنید و به هیچ وجه پشیمان و نامید نشوید :

رفع خط خنده

 • تزریق فیلر

تزریق فیلر از جمله روش های رفع خطوط و چین و چروک های پوستی می باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تأثیر نتایج این روش بسیار مشخص و واضح می باشد. تزریق فیلر برای رفع چروک های اطراف لب ، اطراف چشم و… می باشد و کارآیی های زیادی دارد.

 • تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی سم بوتولینوم است که از جمله روش های پرکننده خط خنده می باشد و از بین برنده کلیه چین و چروک ها می باشد. بوتاکس عمل فلج سازی موقت عضلات را انجام می دهد و از تحریک آن ها به صورت بیش از حد جلوگیری می کند و روشی موقت می‌باشد که با گذشت زمان نیاز به تمدید تزریق دارد. تزریق بوتاکس از بین برنده کلیه چین و چروک های صورت می باشد و بسیار کارآمد است.

 • میکرونیدلینگ

با افزایش سن و … کلاژن پوست کاهش می باید و خاصیت کشسانی پوست از بین می رود و چروک ها دیده می‌شوند، میکرونیدلینگ موجب افزایش کلاژن سازی پوست می شود و پرسازی خطوط خنده و سایر چروک های پوستی را به دنبال دارد.

از بین بردن ، رفع و درمان خط خنده فقط به روش های گفته شده خلاصه نمی شود و سایر روش ها از جمله ماساژ درمانی ، اسانس های روغنی ، نور درمانی ، کرم های بدون نسخه و … نیز مورد استفاده قرار دارند و جوابگوی نیاز افراد می باشند. به صورت کلی انتخاب یک روش نیاز به آگاهی و اطلاعات کافی از آن را دارد و دریافت خدمات مشاوره بسیار ضروری و تاثیر گذار می باشد.

شناخت نوع پوست و در نظر گرفتن شرایط پوستی در انتخاب روش مورد نظر برای رفع خطوط خنده بسیار تأثیر گذار می باشد و درباره وضع جسمانی و سلامتی خود با پزشک مورد نظر مشورت کنید. در صورت مصرف داروی خاص و وجود بیماری های خاص با پزشک خود مشورت کرده و در صورت نبود مشکل نسبت به انجام فرایند های زیبایی اقدام کنید.

کلینیک تخصصی بیوتی لند دارای عنوان برترین کلینیک زیبایی در سراسر کشور می باشد که ارائه دهنده کلیه خدمات زیبایی توسط متخصصان مجرب و حرفه ای می باشد. مرکز زیبایی بیوتی لند دارای بهترین امکانات و تجهیزات ، متد‌ های روز دنیا، محیطی امن و بهداشتی و … است. با رفع خطوط خنده و تمامی خطوط اطراف لب ، پوست صورت بسیار جوان و شاداب می شود و پیری پوست از بین می رود و افرایش اعتماد به نفس و زیبایی را به همراه دارد.

با دریافت مشاوره اصولی و تخصصی از ایجاد خطوط خنده جلوگیری کنید و با توجه به شرایط سلامت و پوست خود برای انتخاب بهترین روش رفع خط خنده اقدام کنید و از جوانی پوست صورت خود لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *