لیزر شاتی بهتره یا لیزر رولی؟

بهترین روش از بین بردن موهای زائد در بین تمام خانم ها و آقایان ، لیزر می باشد. این روش مورد استقبال تمامی افراد به ویژه خانم ها واقع شده است. امروزه دستگاه های لیزر بسیار پیشرفته تر شده اند و لیزر شاتی بهتره یا لیزر رولی سوالی است امروزه  بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. انتقال طول موج به دو صورت رولی و شاتی انجام می شود که هر کدام از روش ها دارای معایب و مزایایی می باشد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم. اغلب دستگاه ها به صورت رولی هستند و تعداد کمی از آن ها شاتی می باشند.

لیزر شاتی چیست ؟

در این روش از ورقه های مستطیلی به اسم شات استفاده می شود و به همین دلیل به این اسم نامگذاری شده است. در این روش ورقه های شاتی در ناحیه مورد نظر برای لیزر قرار می گیرد و دستگاه در فاصله مشخصی از برگه ها روی پوست قرار می گیرد‌. در این روش مقدار موهای زائد و ضخامت آن ها تعیین کننده تعداد شات و قدرت دستگاه هستند .

مزایا لیزر شاتی

مزایایی که لیزر شاتی با خود همراه است به صورت زیر خواهد بود:

مزایا لیزر شاتی

 • ایمنی دستگاه : لیزر شاتی ایمن ترین روش برای لیزر موهای زائد می باشد و به طور مستقیم با پوست برخورد نمی کند و آسیبی به آن وارد نمی کند و از ایجاد عوارضی نظیر سوختگی و … جلوگیری می کند و کاملا ایمن است.
 • نتیجه‌ گیری سریع : تعداد جلسه های مورد نیاز در لیزر شاتی از تعداد جلسه های لیزر رولی کمتر می باشد و حدود ۶ جلسه مورد نیاز است. در این روش تعداد شات ها قابل تنظیم می باشد و با توجه به حجم مو ‌و ‌… افزایش داده می شود.
 • بازدهی بالا : تحقیقات نشان داده است که امکان رشد موها بعد از لیزر شاتی بسیار پایین است. بازدهی لیزر در دستگاه های شاتی از ۸۵٪ بیشتر می باشد .
 • عوارض جانبی کم : همان طور که گفته شد در دستگاه های لیزر شاتی انژری قابل تنظیم می باشد و به همین دلیل پوست دچار سوختگی و … نمی شود .
 • درد کم : تنظیم شات ها با توجه به میزان تحمل فرد و … انجام می شود و درد آن از لیزر رولی بسیار کم تر می باشد و مناسب لیزر موهای زائد بیکینی می باشد.

لیزر رولی چیست ؟

در این روش امواج به صورت مستقیم از دستگاه به پوست نفوذ پیدا می کنند. امواج با طول موج های مختلف بکار گرفته می شوند. سری این دستگاه به صورت مستقیم روی پوست قرار می گیرد و به صورت چرخشی حرکت می کند و امواج را وارد پوست می کند و به همین دلیل به آن لیزر رولی گفته می شود. لیزر رولی یکی از بهترین دستگاه های موجود در بیوتی لند بوده که شما می توانید برای ارائه خدمات خود به صورت تخصصی به این مجموعه مراجعه نمایید.

مزایا لیزر رولی

لیزر رولی با یکسری مزایا همراه خواهد بود:

مزایا لیزر رولی

 • همپوشانی کامل روی پوست ناحیه درمان : در لیزر رولی اپراتور آن را بدون محدودیت روی پوست حرکت می دهد و حذف موهای زائد به صورت کامل انجام می گیرد. در لیزر رولی به ورقه های شات نیازی نمی باشد و همپوشانی روی پوست به صورت کامل انجام می گردد.
 • مناسب برای انواع رنگ پوست : لیزر رولی دارای قابلیت تنظیم فرکانس های مختلف است و انرژی را در سطح پایینی ساطع می کند و به همین دلیل برای پوست های تیره و لیزر موهای زائد زیر بغل نیز مناسب می باشند و عارضه ای به همراه نخواهد داشت.

لیزر رولی و لیزر شاتی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

لیزر رولی و شاتی دارای تفاوت هایی می باشند که به صورت واضح مشخص شده کدام روش بهتر و کارآمد تر است :

 • هزینه

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر تعیین کننده هزینه آن ها می باشد و در لیزر شاتی تعداد جلسه های مورد نیاز کم تر از لیزر رولی می باشد اما هزینه هر جلسه لیزر شاتی به دلیل قیمت بالای دستگاه بیشتر می باشد و در نتیجه لیزر شاتی گران تر از لیزر رولی است و مناسب لیزر موهای زائد صورت می باشد.

 • عملکرد

دستگاه های شاتی توسط فلش لامپ عمل می کنند و میزان عملکرد لامپ ها محدود است و توسط تعداد شات و … تعیین می شود ، لامپ این دستگاه بعد از تعداد مشخصی شات تعویض می شود و این امر موجب حفظ عملکرد و بازدهی دستگاه می گردد .

 • ایمنی

همان طور که گفته شد ایمنی دستگاه های شاتی بیشتر از دستگاه های رولی می باشد زیرا هیچ گونه تماس مستقیمی با پوست ندارد و موجب سوختگی و … نمی شود و عوارض کمتری در پی دارد .

 • سرعت

سریع ترین و کاربردی ترین دستگاه از بین بردن موهای زائد ، دستگاه شاتی می باشد که برای تمامی قسمت های بدن از جمله لیزر خط ریش کاربرد دارد.

 • فرسودگی قطعات

همان طور که گفته شد لیزر شاتی توسط فلش لامپ عمل می کند و با گذشت زمان نیاز به تعویض لامپ دارد. دستگاه های پیشرفته شاتی به گونه ای است که اگر تعداد شات ها به حد مشخصی برسد و تمام قطعات و … سالم باشند ، دستگاه از کار می افتد و از آسیب رساندن به پوست جلوگیری می کند و این ایمنی دستگاه را نشان می دهد .

لیزر رولی و لیزر شاتی چه تفاوت هایی با هم دارند

تمامی مزایا و معایب هر دو دستگاه بیان شده است و بعد از مطالعه به هر دو روش آگاه هستید و الان قادر به پاسخ سوال لیزر رولی بهتره یا لیزر شاتی هستید. امروزه دستگاه های رولی بیشتر در معرض استفاده و دسترس قرار دارند و تنها تعداد کمی دستگاه شاتی موجود است و مورد استفاده قرار دارد و این به دلایلی نظیر قیمت بالای دستگاه ، هزینه بالای هر جلسه لیزر شاتی و … است.

کلینیک زیبایی بیوتی لند برترین مرکز زیبایی در سراسر کشور می باشد که ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی پوست و مو همچون لیزر موهای زائد دست می باشد. کلینیک تخصصی بیوتی لند ارائه دهنده خدمات مشاوره رایگان توسط متخصصان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با بیوتی لند تماس حاصل فرمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *