بهترین روش بی حسی قبل از لیزر

بی حسی قبل از لیزر یکی از روش های کاهش درد می باشد که معمولا از پماد های بی حسی همچون  پماد زایلاپی و لیدوکایین برای  کردن نواحی 30 دقیقه قبل از انجام لیزر موهای زائد  استفاده می شود.

بسیاری از افراد دارای پوست های حساس و کم تحمل می باشند که درد لیزر متناسب با آستانه تحمل هر فرد قابل تنظیم می باشد. در عین حال برای کاهش هر چه بیشتر درد و افزایش راحتی فرد اقداماتی انجام می شود که بسیار مفید و کاربردی می باشد. انجام تمامی اقدامات و نکات قابل توجه در کسب نتیجه ای مطلوب و مانگار تاثیر بسیار بالایی دارد و همواره مورد توجه قرار گرفته اند.

اهمیت بی حسی قبل از لیزر

همان طور که گفته شد برخی از افراد دارای پوستی بسیار حساس می باشند که با وجود سیستم خنک کننده باز هم درد را احساس می کنند و ناراضی هستند که استفاده از اسپری و کرم موضعی بی حسی را به عنوان بی حسی قبل از لیزر ترجیه می دهند همچنین به این نکته توجه داشته باشید که امروزه دستگاه ها مجهز به سیستم خنک کننده می باشند که درد را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد و موجب راحتی فرد می گردد. 

بهترین پماد بی حسی قبل از لیزر 

پماد موضعی بی حسی موجب می شود تا حساسیت پوست برای زمان مشخصی متوقف شود و فرد سوزش و دردی حس نکند. انجام این محصولات قبل از انجام لیزر بسیار کاربردی می باشد و تاثیر بسیار بالایی در بی حس شدن پوست و افزایش تحمل فرد دارد. انتخاب محصولات بی حسی نیاز به توجه به نکات اساسی و مهم دارد که بسیار قابل توجه است :

  • لیدوکائین: نوعی ماده بی حس کننده موضعی می باشد که در محصولات بی حسی موضعی یافت می گردد. این ماده موجب می شود تا محصول بی حسی بسیار سریع و موثر عمل کند.

بهترین پماد بی حسی قبل از لیزر

کرم یا اسپری موضعی برای بی حسی قبل از لیزر 

لیدوکائین مورد نیاز برای بی حسی موضعی ۵٪ می باشد که کرم های بی حسی موضعی دارای همین مقدار لیدوکائین می باشند و اغلب اسپری های بی حسی دارای ۱۰٪ لیدوکائین هستند و دارای بی حسی بیشتری می باشند. بسیاری از افراد بعد از استفاده  کرم های بی حسی باز هم درد و ناراحتی را حس می کنند که در این صورت اسپری های بی حسی موضعی به آن ها پیشنهاد می گردد. در صورت استفاده از کرم های بی حسی حتما از دستکش و … استفاده کنید زیرا موجب بی حس شدن انگشتان دست می گردد.

نحوه استفاده از بی حسی قبل از لیزر

  • اولین اقدام شستن پوست و تمیز کردن آن می باشد. بعد از شستن پوست حتما آن را خشک کنید. شستن پوست موجب می شود تا چربی روی پوست برداشته شود و بی حسی بهتر جذب پوست گردد.
  • قبل از استفاده از بی حسی حتما از دستکش استفاده کنید و از تماس آن با دست خودداری کنید زیرا ماده لیدوکائین موجب می گردد تا انگشتان دست سر و بی حس گردد. در صورت استفاده نکردن از دستکش بعد از مصرف بی حسی حتما دستان خود را با شوینده شستشو دهید .
  • استفاده از بی حسی در مقدار مجاز آن باید انجام گردد و به همین علت مقدار نوشته شده آن روی جعبه محصول باید مورد توجه و مشاهده قرار گیرد .
  • روند تاثیر بی حسی روی پوست ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می باشد و بعد از انجام لیزر با گذشت ۱ ساعت حس لامسه پوست به حالت طبیعی و اولیه خود برمی گردد .
  • از تماس بی حسی با چشم ها ، زخم ها ، بینی و … خودداری کنید و در صورت تماس با آن ها سریعا با آب شستشو دهید.
  • برای تاثیر گذاری ایده آل ، قسمت مورد نظر را به صورت کامل توسط بی حسی پوشش دهید .

تاثیر بی حسی موضعی قبل از انجام لیزر 

همان طور که گفته شد بسیاری از دستگاه ها دارای سیستم خنک کننده برای کاهش درد می باشند. در صورت استفاده از بی حسی قبل از لیزر حتما با پزشک خود مشورت کنید و با توجه به نظریه او اقدام کنید. تمامی این موارد موجب می شود تا فرد کنترل درد را بدست آورد.

به صورت کلی مصرف بی حسی موضعی تاثیر خاصی روی فرآیند لیزر ندارد و فقط موجب کاهش درد و بی حسی فرد می شود. همان طور که گفته شد بی حسی های موضعی در نوع اسپری و کرم موجود می باشند که هرکدام با توجه به شرایط و آستانه تحمل فرد مورد استفاده قرار می گیرند و مناسب می باشند.

تاثیر بی حسی موضعی قبل از لیزر

بسیاری از افراد دارای حساسیت به مواد بی حس کننده می باشند که ممکن است خطرات جبران ناپذیری را دچار شوند، از این رو دریافت مشاوره و کسب اطلاعات در این زمینه اهمیت بسیار بالایی دارد و ضروری می باشد. در صورت حساس بودن فرد به این ماده ، عوارض و آسیب های جبران ناپذیری به وجود خواهد آمد .

کلینیک تخصصی بیوتی لند برترین مرکز زیبایی در سراسر کشور می باشد که ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی می باشد.این مجموعه در زمینه های پوست ، مو و زیبایی فعالیت می کند. بیوتی لند ارائه دهنده خدمات مشاوره رایگان توسط متخصصان مجرب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با بیوتی لند تماس حاصل فرمایید. این مجموعه دارای بهترین دستگاه ها و تجهیزات ، محیطی امن و بهداشتی ، متخصصان مجرب و حرفه ای ، متد های روز دنیا می باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *